link_1link_2link_3link_4link_5

Eskiden Yeniye Doğruya Sıralandı

   

                                              

Filmin Adi:Gönül Yarası

Yonetmen:Yavuz Turgul

Oyuncular:Şener Şen, Meltem Cumbul, Timuçin Esen, Sümer Tilmaç, Güven Kıraç, Devin Çınar, Erdal Tosun
Turu:Dram

Filmin Konusu: Anadolu'da geçirdiği öğretmenlik kariyerinin ardından emekli olan Nazım, İstanbul'a göç eder ve arkadaşı Takoz'un taksisinde çalışmaya başlar. Tam 17 yıldır gelmedği kent, şimdi ona bambaşka gözükmektedir. Başlarda zorlansa da, uyuyamadığı için geceleri çalışmak hoşuna gider. Bir gün, taksisine pavyonda çalışan Dünya'yı alır. Dünya kızı Melek'le birlikte, psikopat olduğunu söylediği eski kocası Halil'den kaçmaktadır. Nihayetinde Halil, Dünya'nın izini bulunca, Nazım bu genç kadına ve kızına kola kanat gererek onları saklar. Ancak Halil'in Dünya'dan vazgeçmeye niyeti yoktur.

                                

                                

                                       

Filmin Adi:Kaç Para Kaç
Yonetmen:Jean-Louis Vialard, Jean-Louis Viallard
Oyuncular:Zuhal Gencer Erkaya, Ara Guler
Turu:Dram
Filmin Konusu: Kaç Para Kaç küçük bir hayata giren büyük bir paranın, küçük bir suçu nasıl büyük bir trajediye dönüştürebileceğini anlatıyor. Paranın olduğu yerde ne varsa bu filmde de o var. Hayaller var, gülünçlükler var ve tabii gerilim var. Filmin iddiasını oyuncu seçiminden ışık kullanımına, ritminden dekoruna, diyaloglarından kıyafet ve aksesuarlarına kadar başarıyla oturtulmuş özgün stili oluşturuyor. Kaç Para Kaç'a gördüğünüz İstanbul şehri bile sanki film için yeniden stilize edilmiş.

                                

                                

                                         

Filmin Adi:Hırsız Var!  

Yönetmen::
Oğuzhan Tercan

Oyuncular:Haluk Bilginer ,Mehmet Ali Erbil ,Gülse Birsel

Turu:
Komedi

Filmin Konusu:
Finanstan medyaya, yeraltı dünyasından magazin basınına kadar, ülkemizdeki yaşamın (futbol dışında) belli başlı gündem maddelerini aynı hikâye etrafında toplayan "Hırsız Var!", oyuncu kadrosunun renkliliğiyle dikkat çekiyor. Film, marjinal bir modacının düzenlediği bir defilede, ünlü bir işadamının eşinin, bir mafya babasının, defilenin baş mankeninin, profesyonel bir soyguncunun ve bir magazin gazetecisinin yollarının kesişmesiyle yaşanan olayları konu alıyor.

                                       

                                                

Filmin Adi:Yazı Tura
Yonetmen:
Uğur Yücel
Oyuncular:Kenan İmirzalıoğlu  , Olgun Şimşek , Erkan Can 
Turu: Dram
Filmin Konusu:
Nevşehir Göreme'de yaşayan bir futbolcu olan Şeytan Rıdvan'la, İstanbul'da babası ile birlikte yaşayan Hayalet Cevher, Güneydoğu'da askerliklerini birlikte yapmışlar ve pek çok şey paylaşmışlardır. Yaşadıkları psikolojik çöküntünün yanı sıra, yaşamlarını topyekün değiştirecek fiziksel izler alarak teskerelerini alırlar. Çocukluğundan beri büyük bir futbolcu olma hayali kuran Rıdvan, mayına basması sonucu sağ bacağını kaybetmiştir; Cevher ise, aynı patlamada sağ kulağını yitirmiştir. Evlerine geri döndüklerinde, hiçbir şeyin, hiç kimsenin bıraktıkları gibi olmadığını göreceklerdir

                                   

                                   

                                            

Filmin Adi: SALKIM HANIMIN TANELERİ

Filmin Konusu:Nimet ve Durmuş Niğde'den İstanbul'a göç ederler ve Durmuş'un memleketten arkadaşı Bekir'in yanına sığınırlar. Bekir, Halit Bey'in hanının odabaşılığını yapmaktadır. Bekir, Durmuş'a handa iş bulur. Ancak hamallık yaparak hayatını kazanmak Durmuş'un hırslarına uygun değildir. O, Halit Bey'in sahip olduğu herşeye göz dikmiştir. Konağa, handaki dükkanlara ve metresi Nefise'ye... O günlerde çıkarılan Varlık Vergisi nedeniyle Halit Bey, bakımevinde tedavi gören sevgili karısı Nora'ya öngörülen vergiyi ödeyebilmek için mallarını elinden çıkarmaya başlar. Kayınbiraderi Levon ise Aşkale'ye sürgüne görderilir. Varlık Vergisi herkesin kaderini etkilemeye başlamıştır.

                                         

 

                                                  

Filmin Adi: GEMİDE

Oyuncular: Erkan Can , Naci Taşdöğen , Yıldıray Şahinler , Ella Manea

Filmin Konusu:Bir kum kosterinin personeli ve kaptanının başından geçen öykü çerçevesinde Türkiye`nin çarpık yapısına eleştiri getiren, Altın Portakal Ödüllü bir film.

                                     

                                     

                                              

Filmin Adi: PARDON

Filmin Konusu: İbrahim (Ferhan Şensoy), Muzo (Rasim Öztekin) ve Aydın (Ali Çatalbaş) kendi basit dünyalarında yaşayan üç arkadaş. Fakat askere çok geç giden İbrahim'in üniforma görünce korkup kaçma huyu, onların hayatını dönüşü olmayan biçimde değiştiriyor. İbrahim'i gözaltına alan polis, yasadışı bir örgütle ilgili ipucu ele geçirdiğini sanıyor. Sorgulamayı yapan komiser (Bülent Kayabaş), faili belli olmayan bazı suçları üstlendiklerinde hemen çıkarılacakları mahkemede ifadelerini reddederek serbest kalabileceklerini söyleyince işler değişiyor. İbrahim'in itirafname imzalamayı kabul etmesiyle de felaketler zinciri başlıyor. Üç arkadaş tutuklanarak Sinop Cezaevi'ne gönderiliyor. Aylar süren mahkemelerden beklenilen sonuç çıkmıyor.

                                    

                                         

Filmin Adi: ANLAT İSTANBUL

Oyuncular:  Azra Akın, Fikret Kuşkan, Altan Erkekli, Çetin Tekindor, Özgü Namal

Filmin Konusu: “Anlat İstanbul”, İstanbul gecelerinde yaşanan ve sonunda ortak bir noktada kesişen beş farklı hikaye sunuyor. Masallar dünyasında geçen bu kent yolculuğunda “Pamuk Prenses”, “Uyuyan Güzel”, “Fareli Köyün Kavalcısı”, “Külkedisi” ve “Kırmızı Başlıklı Kız” masallarının baş kahramanları İstanbul sokaklarında geziniyorlar. Her karakter filmde ayrı bir bölüm oluşturuyor

                                   

                                   

                                             

Filmin Adi: BUMERANG CEHENNEMİ

Oyuncular:Kenan İmirzalıoğlu (Yusuf Miroğlu) , Melda Bekcan (Zeynep) , Oktay Kaynarca (Cemal) , Selçuk Yöntem (Bozo) , Macit Sonkan (Kasap Hasan) , Zafer Ergin (Şeref) , İştar Gökseven (Doğan) , Haluk Kurdoğlu (Mustafa Ağa) , Bülent Kayabaş (Karpuzcu)

Filmin Konusu:  Aynı adlı TV dizisinden sinemaya uyarlanan yapımda, Deliyürek nam Yusuf Miroğlu'nun, terör örgütlerinin cirit attığı Güneydoğu'da giriştiği amansız mücadeleleri izleyeceğiz. Hizbullah ve PKK ajanlarının kanlı planları, aralarında Deliyürek'in tanıdıklarının da bulunduğu yöre halkını tehdit etmeye başlar. Bunun üzerine, masumların haklarını korumak, askerlik arkadaşlarıyla birlikte hareket eden Yusuf Miroğlu'na düşer...

                                  

                                               

Filmin Adi: BARDA

Oyuncular: Nejat İşler, Doğu Alpan, Melis Birkan, Burak Altay, Meltem Parlak

Filmin Konusu:  Yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubu, bir gece eve dönecekken bardan içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silâhla alıkonulurlar. Sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan yaşları 20 ile 45 arasında değişen grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartır. Her iki grup için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bir suçun cezasının uygunluğunu, ne kadar adil olunabileceğini irdeleyen film, yaralanan adalet duygusunun nasıl onarılacağının yanıtını açık bir yara gibi ortada bırakıyor.

                                

                                

<<Önceki Sayfa                            <<Ana Sayfa>>                         Sonraki Sayfa>>