link_1link_2link_3link_4link_5

Eskiden Yeniye Doğruya Sıralandı

   

                                       

Filmin Adi:Dondurmam Gaymak
Yonetmen:Yüksel Aksu
Oyuncular:Turan Özdemir ,Gülnihal Demir ,İsmetcan Suda

Turu:Komedi - Dram

Filmin Konusu: Küçük esnafın, küçük kasabanın, "küçük" insanların "büyük" filmi Dondurmam Gaymak, bu bağlamda küreselleşen dünya ekonomisi karşısında çaresizce çırpınan küçük esnafın, eski tarz teknikle üretim yapıp satan bir dondurmacının traji-komik hikâyesini anlatan bir film. Yıl 1995. Ege'nin küçük bir kıyı kasabasında babadan kalma mesleği dondurmacılıkla geçinen Ali Usta, büyük dondurma firmalarının karşısında durabilmek için __a kredisiyle küçük bir motosiklet alır ve bu motoru dondurma satmaya uygun bir şekilde römork ve benzeri aksesuarlarla donatır. Yakın çevresi bu durumu alaycı ve sitemkâr bir tavır ile karşılar. Satış yapmak için yola koyulduğu bir gün, Ali Usta'nın motoru ve dondurma yüklü römorku çalınır. Deliye dönen Ali Usta, olayı büyük dondurma şirketlerinin kendisine karşı bir planı olarak algılar. Oysa hırsızlar, dondurmaları afiyetle yiyen bir çocuklar çetesinden ibarettir.
 

                             

                             

  

                                     

Filmin Adi:Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?
Yonetmen:
Ezel Akay 

Oyuncular:Haluk Bilginer ,Beyazıt Öztürk ,Şebnem Dönmez
Turu:
Komedi-Dram

Filmin Konusu: Karagöz ve Hacivat inşaatta çalışan iki ameledir. Her ikisinin de birbirlerini ve çevredekileri eğlendirme konusunda doğal bir yetenekleri vardır. İnsanlar tarafından ne kadar komik oldukları keşfedilince şehrin ileri gelenlerinin de katıldığı çeşitli toplantılara ve eğlencelere davet edilirler ve bir anda ünlü olurlar. Bu şöhret onların düşüşlerinin de başlangıç noktası olur.

                                   

                                   

                                        

Filmin Adi:Hokkabaz
Yonetmen:
Cem Yılmaz , Ali Taner Baltacı

Oyuncular:Cem Yılmaz,Mazhar Alanson,Özlem Tekin 

Turu:Komedi

Filmin Konusu: İskender (Cem Yılmaz) hokkabazdır. Yani aslında sihirbazdır. Ama onun ve çocukluk arkadaşı Maradona'nın (Tuna Orhan) dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul'dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait'i de (Mazhar Alanson) dahil ederek, büyük risk alırlar. Baba Sait, İskender'i takdir etmeyi uzun yıllar evvel bırakmıştır. Turne üçlüyü kaynaştırırken, aynı zamanda görkemli bir dağılmaya sebep olur.

                                

                                

                                        

Filmin Adi:Babam Ve Oglum

Yonetmen:Çağan Irmak

Oyuncular:Fikret Kuşkan,Çetin Tekindor,Ege Tanman
Turu:
Dram

Filmin Konusu:Yıl 1987... Babası yedi yaşındaki Deniz'i, Ege'de küçük bir kasabada yaşayan dedesine bırakmak zorunda kalır. O zamana kadar İstanbul'da yaşayan Deniz kendini birden çılgın bir Ege ailesinin ortasında bulur. Bir taraftan kasaba ve çiftlik yaşamına uyum sağlamaya çalışırken bir taraftan da büyüklerin dünyasının karmaşık ilişkilerini anlamaya çalışır. Zaman zaman da gerçek dünyadan kopup hayaller âleminde yolculuğa çıkar.

                                   

                                           

Filmin Adı : TAKVA

Oyuncular : Erkan Can , Meray Ülgen , Güven Kiraç

Yönetmen : Özer Kiziltan

Konu : Kendi halinde, oldukça mütevazi bir yasam süren Muharrem, dini inançlari çok kuvvetli bir insandir. Bütün bu özellikleri, çevresindeki insanlar tarafindan büyük bir güvenirlik kazanmasina neden olur. Bu durum, varlikli bir tarikat seyhinin dikkatini çeker ve tarikatin sayisiz mülkünün kiralarinin toplanmasi için kullanmaya karar verir. Birden bire bambaska bir dünyanin içine giriveren Muharrem için sahip oldugu degerler yavas yavas sarsilmaya baslar.

                                       

 

                                              

Filmin Adi:Balalayka

Yonetmen:Ali Özgentürk
 

Oyuncular:Uğur Yücel,Cem Davran

Turu:Dram

Filmin Konusu: Babalarının ölümü, üç erkek evladı biraraya getirir. Babalarının vasiyetine göre, Batum'dan alacakları bir mezarı İstanbul'a getirmeleri gerekmektedir. Oğullardan en büyük olanı, herşeyiyle babasının etkisi altındadır: Onun gözlüklerini takar, onun gibi tepkiler verir. Diğeri, tam bir denizcidir; hayatı pek ciddiye almaz, neşeli ve kadınlara düşkündür. Üçüncüsü ise, uzun zamandır Almanya'da yaşadığı için ağabeylerine yabancılaşmıştır. Aralarında problemler bulunan bu üç kardeş, içi Rus kızlarıyla dolu bir otobüsle çıktıkları seyahatte, hayatı çok daha yakından tanıyacaklardır.

                               

                               

                                       

Filmin Adi:G.O.R.A

Yonetmen:
Ömer Faruk Sorak
Oyuncular:Cem Yılmaz  ,Şafak Sezer ,Özkan Uğur

Turu:Fantastik - Komedi

Filmin Konusu: Anadolu'nun turistik bir kentinde tüccarlık yapan iyi yürekli ve de uyanık kahramanımızın uzaylılar tarafından kaçırılmasıyla başlıyor. Farklı bir gezegende tutsak olan kahramanımızın artık tek hedefi oradan kaçıp dünyaya dönmek ama işler hiç de sandığı gibi kolay gelişmiyor. Sonunda, gezegenin idaresini ele geçirmeye çalışan ve dünyalılardan nefret eden uzaylı komutanla mücadele etmek zorunda kalıyor ...

                             

                             

                                     

Filmin Adi:Hababam Sınıfı Askerde

Yonetmen:
Ferdi Eğilmez
 

Oyuncular:Mehmet Ali Erbil  ,Hülya Avşar ,Halit Akçatepe ,Mehmet Ali Alabora ,Şafak Sezer ,Peker Açıkalın

Turu:Komedi

Filmin Konusu:Yaşları bir hayli ilerleyen Hababam Sınıfı, okuldan bir türlü mezun olamayınca, vatani görevleriyle başbaşa kalırlar. Bir sabah, yataklarından apar topar kaldırılarak askere alınan Hababam Sınıfı öğrencileri, sıkı disiplin karşısında bocalamaya başlar.

                                   

                                        

Filmin Adi:Hababam Sinifi 3,5

Yonetmen:Ferdi Eğilmez

Oyuncular: M. Ali Erbil, Seda Sayan, Kibariye, Şafak Sezer, Memet Ali Alabora, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz

Turu:Komedi
Filmin Konusu: Yıllar sonra geri dönen "Hababam Sınıfı", "Merhaba" dedi önce, sonra bir türlü uslanmayan sınıfımız "Hababam Sınıfı Askerde" olarak karşımıza çıktı. Sinema salonlarına milyonlarca izleyiciyi toplayan haylaz sınıf Deli Bedri'yle amansız mücadelelerine bu kez "Hababam Sınıfı Üç Buçuk"la devam ediyor.

Yılların eskitemediği efsane serinin bu bölümünde, okul müdürü Deli Bedri süpriz bir evlilik kararı alır ve yeni eşi Deli Bedriye ve üvey oğluyla birlikte okula taşınır. Hababam Sınıfı önceleri kendi taraflarında zannettiği Deli Bedriye’nin aslında dişli bir düşman olduğunu kısa zamanda anlayacaktır. Hababam Sınıfı’ndan kurtulmaya ant içen Deli Bedri, karısı ve üvey oğlunun yardımıyla Hababam Sınıfı’na yeni bir savaş açar...

                                    

                                        

Filmin Adi:Dabbe

Yonetmen::Hasan Karacadağ

Oyuncular:Ümit Acar, Kaan Girgin, Serdar Özer, Ebru Aykaç, Serhat Yiğit

Turu:Macera-Komedi-Polisiye

Filmin Konusu: 2005 yılının sonlarına doğru ABD'yi bir intihar salgını sarar. Ülkenin her tarafında insanlar çok farklı ve tüyler ürpertecek yöntemlerle kendini öldürmektedir... Çok kısa bir süre sonra bu intihar vakalarının benzeri Türkiyede de yaşanmaya başlar. Türkiye'deki ilk olay İzmir'in Selçuk ilçesinde yaşanır. Tarık isimli kendi halinde bir genç internete girdiği uzun gecelerin ardından birden dünyayla ilişkisini keser ve kısa bir süre sonra korkunç bir yöntemle kendini öldürür. Selçuk Emniyet Amirliği Tarık'ın intiharını özel incelemeye alır ve arkadaşları Hande, Cem ve Sema'yı yakin takibe alır. Bu arada Tarık'ın bu üç arkadaşına internet aracılığıyla tuhaf görüntüler eşliğinde mailler gelmeye başlar. İşin garibi, maillerin geldiği adresin ölen arkadaşları Tarık'a ait olmasıdır. Üç arkadaşlar kendilerini polisin altından kalkamayacağı kadar esrarengiz ölüm virüsü Dabbe'nin pençesinde bulurlar. Bir şeyler yapmazlarsa Dabbe tüm insanlığı yok edecektir.

                                      

<<Önceki Sayfa                           <<Ana Sayfa>>                            Sonraki Sayfa>>

 

 
Free Web Hosting